Wordpress

WordPress FTP Soruyor

Yazar alitag

Güvenlik sebebiyle bazen karşılaşabileceğiniz WordPress FTP Soruyor hatası ve çözümü hakkında detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. WordPress FTP Hataları hakkında sorularınızı ve bilgilerini yorum bölümünden iletebilirsiniz.

WordPress FTP Soruyor

Genellikle bu hata ile karşılaşmazsınız. Ancak bazı hosting firmaları güvenlik seviyelerini yüksek tutar. Böyle bir durumda ilk yapılması gereken şey, hosting firması ile bağlantıya geçmek olacaktır. Destek biletinde “WordPress FTP Soruyor, sorunu düzeltmeniz mümkün mü?” diye yazabilirsiniz. Eğer buna karşılık düzgün bir cevap alamazsanız bu durumda aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle *Filezilla veya kullandığınız diğer FTP programı aracılığıyla FTP’ye bağlanalım. Gelen dizinde karşımızda public_html, httpdocs veya web isimli klasörlerden biri gelecektir. Bunlardan birini gördüğümüzde çift tıklayarak ana dizine gidelim. Ardından göreceğimiz dosyalar wordpress dosyaları ve klasörleri olacaktır. Eğer wordpress alt klasöre kurulmuşsa ilgili klasöre devam edip dosyalara erişin.

WordPress FTP Soruyor!

wp-config.php dosyasını gördüğünüzde sağ tıklayıp indirin. Aynı işlemi sürükleyip bilgisayarınıza bırakarak da yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra bir düzenleme programına ihtiyacımız olacak. Bunun için *Notepad++ programını indirmenizi tavsiye ederim. Notepad++ programını kurduğunuzu varsayarak sonraki adıma geçiyoruz.

wp-config.php dosyasını Notepad++ programı ile açın. Aşağıdaki kodları dosyanın en altına ekleyin.

define(‘FTP_USER’, ‘kullanıcı adı’);
define(‘FTP_PASS’, ‘parola’);
define(‘FTP_HOST’, ‘ftp.siteadresi.com’);

Wordpress FTP Soruyor

WordPress FTP Soruyor Görseli

Eğer FTP’ye bağlanırken sadecesite adresini yazarak bağlanıyorsanız FTP_HOST alanına sadece site adresini yazabilirsiniz. Eğer ftp’ye 21 portu haricinde bir portüzerinden bağlanıyorsanızz, kodun son satırını bu şekilde güncelleyin: define(‘FTP_HOST’, ‘ftp.siteadresi.com:21’); bu alandaki 21 standarttır, 21 haricinde bir port üzerinden bağlanıyorsanız bunu kendi portunuzla değiştiriniz.

Değişiklikleri yaptıktan sonra dosyayı kaydedin ve Filezilla üzerinden tekrar ana dizine gönderin. Dosya güncellenince artık FTP bilgileri WordPress üzerinden sorulmayacaktır.

Eğer sorun devam ederse yorum bölümünden iletebilirsiniz.

*Filezilla: FTP alanına bağlanarak dosya aktarımı gerçekleştirmenizi sağlayan programdır. Buradan indirebilirsiniz. Kullanımı kolay ve ücretsizdir.

*Notepad++: Php, Html, Css vb. yazılım dosyalarınızı oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlayan bir programdır. Kullanımı kolay ve ücretsizdir.

WordPress FTP Soruyor konusu hakkında bilgi aldınız. Sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz. Kişisel bilgileriniz yayınlanmaz. WordPress FTP hataları hakkında daha fazla sorunuz varsa iletişime geçebilirsiniz.

Defne Ajans aracılığıyla WordPress bilgilendirmesi sunulmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler.

 

Yazar hakkında

alitag

Bir Yorum Bırak

Hava durumu tahmini Güneş Gazlı içecekler zararlı mı? İçme suyu Instagram hakkında önemli bilgiler