Alternatif Bilgiler

Tesla Model Pi Cep Telefonu

Tesla Model Pi Cep Telefonu
Yazar alitag

Tesla Model Pi Cep Telefonu ile artık Mars’taki akrabalarımı dakikası 40 kuruştan arayabiliyorum. Merhaba merhaba Cem Yılmaz, ne o şakacısınız bugün? Baba ben okulu bıraktım Mars’a yerleşeceğim! Ben Marslıyım, sadece Marslıyım, Marslı kızın maceraları… Bu reklamlar çoğumuzun hafızalarına kazınmıştır. Sadece Mars’ı ekledim/değiştirdim. Elon Musk Tesla’nın cep telefonunu üretmeyi planlıyor.

Tesla Model Pi Cep Telefonu sıradan bir cep telefonu gibi olmayacak. Beyninizle bağlantı kurup mesajlarınızı parmak kullanmadan yazıp gönderebileceksiniz. Neuralink’i duymuşsunuzdur. Bir süre önce gündem olmuştu. İnsan beynine çip yerleştirmişlerdi ve testler yapmışlardı. Belli ki o testler başarılı olmuş. Hatta belki de felçli insanlar için bile umut olabilir. Yani bu telefon aracılığıyla iletişim kurmak imkansız olmaktan çıkar.

İnternete Mars hızında bağlantı kurulabilecek. Bildiğimiz internet hızlarını artık unutabiliriz. Direkt uydu bağlantısı ile 300Mbit hıza yakın bir internet bağlantısı kullanabileceğiz. Kullanabileceğiz derken Türk vatandaşları için söylemiyorum. Sadece cümle öyle gelişti. Bizim ülkemize gelir mi, ne zaman gelir bilemeyiz. Malum ülke şartları, döviz kurları düşünüldüğünde güncel teknolojiyi yakalamak ve kullanmak bizim için pek mümkün olmuyor ne yazık ki.

Tesla Model Pi Cep TelefonuCep telefonunun ön kamerasını tasarımda göremiyorsunuz. Ekranın altına gizlenmiş durumda. Bu da ekranı tam olarak kullanmaya imkan sunuyor. Arkada ise paylaşılan tasarıma göre 4 kamera bulunacak. Henüz teknik detaylar belli değil. Muhtemelen hepsini rahatça kullanabileceğiz. Yani diğerleri gibi işlevsiz olmayacak. En azından umutlar bu yönde.

Tesla Model Pi Cep Telefonu su geçirmeyecek. Telefonu su altında da kullanmak mümkün olacak. Telefon görüşmesi yapmak için değil fotoğraf çekmek için kullanılabilir. 🙂 Aynı zamanda bu cep telefonunun acil durumlarda da kullanılabilmesi için bazı özel geliştirmeleri olduğu düşünülüyor. Geldiğinde göreceğiz.

Telefon Tesla araçlarla entegre olacak. Bildiğimiz ya da duyduğumuz anahtarla uzaktan kontrol artık cep telefonuyla yapılabilecek.

Fiyatı hakkında hiçbir fikrim yok. Ancak Türkiye’ye gelirse ki pek ihtimal vermiyorum, belki piyasaya sürüldükten 5-10 yıl sonra gelir, muhtemelen bir araba parası kadar öderiz.

Dünyanın pek çok ülkesinde her türlü araç ve teknoloji çok ucuzken bizim ülkemizde çok pahalı. Bunlara erişemiyor olmak çok can sıkıcı. Yani pek çok ülkede birkaç ay çalışıp maaştan artanlarla birikim yapıp bizim için lüks olan (5-10 yılda alınabilecek) şeyleri insanlar hemen satın alabiliyor. Diyeceğim o ki köle gibi karın tokluğuna çalışıyoruz. Boş verin Tesla’nın cep telefonunu. Bilmem hangi araba markası da umurumda değil. Şu ülkenin haline bakın. İnsanlar konuşmaya, hakları olduğu halde protesto etmeye korkuyor. Ekmek 2.5TL olmuş. Bize araba, uçak, teknoloji masalları anlatılıyor 20 yıldır. Ortada hiçbir şey yok. Hayal alır mısınız? Oy karşılığında süsleyip verelim!

Neyse toparlayalım. Tesla Model Pi cep telefonu güzel alet olacak. Biz kullanamayacağız. Daha kaldırımda yürüyemeyen, kaldırımlara araç park eden, 21. yüzyılda yayalara yol vermeyen, yasalara uymayan bir topluluğuz. İnsanın ilk büyük becerisi yürümek bile ülkemizde neredeyse imkansız. Teslanın internet sitesi => www.tesla.com

Diğer yazılar

Yazar hakkında

alitag

Bir Yorum Bırak

Hava durumu tahmini Güneş Gazlı içecekler zararlı mı? İçme suyu Instagram hakkında önemli bilgiler