Alternatif Bilgiler

Tema Vakfı Ağaçlandırma Çalışmalarına Destek Ol

Tema Vakfı ağaçlandırma çalışmaları
Yazar alitag

Tema Vakfı ağaçlandırma çalışmaları için destek toplamaya başladı. Türkiye’nin pek çok şehrinde orman yangınları devam ediyor. On binlerce ağaç – belki de insan elleriyle – yakılarak yok edildi. Hepimizin ortak korkusu bu ormanlık alanların imara açılması ve ranta kurban gitmesi.

Geleceğimizi (eğer kaldıysa) korumak adına yanan alanların bölgenin iklimine uygun olacak şekilde ağaçlandırılması tek umudumuz. Tema Vakfı bu alanda faaliyet gösteren en büyük ve en güvenilir kurum. Bu sebeple desteklerimizi Tema Vakfı’na yapmak en mantıklısı gibi geliyor. Bir fidan bedeli 10TL olarak belirlendi. Fidan desteğinizi başkasının adına yapabileceğiniz gibi kendiniz için de yapabilirsiniz. Ben 2 yeğenim ve eşim adına yaptım ve her biri için kendi mesajımı içeren online sertifikamı da aldım. İster pdf olarak isterseniz de hem pdf hem de basılı (geri dönüştürülmüş kağıt) olarak sertifikanızı talep edebilirsiniz.

Fidanlarınız bir gün yeşerecek, belki de adına bağışladığınız çocuğunuz ya da sevgilinizle bir gün katkıda bulunduğunuz bu ormanı ziyaret edeceksiniz. Kim nasıl yapmış olursa olsun bu bizim ülkemiz ve sorumluluk da bize ait. Gerekli merciler bir şey yapmıyor olsa da kendi topraklarımız bizim için her zaman kıymetli. Çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakmak zorundayız. Elimizden ne kadarı geliyorsa biz de o kadarını yapmalıyız. Gün geldiğinde utanmamak için, çocuklarımızın yüzüne bakabilmek ve ülkeyi çöle dönmekten kurtarmak için bunu yapmak zorundayız. Yönetim gelir geçer. Baki olan halktır. Yani biz ve çocuklarımız. Dediğim gibi Tema Vakfı bunu gerçekleştirmek için en doğru yol gibi görünüyor.

Tema Vakfı Ağaçlandırma Çalışmalarına Destek Ol

Sorumluluklarımızın bilincinde insanlar olarak bu alanların yeniden birkaç gün önceki haline dönmesi için gerekeni birlikte yapabiliriz. 1 günlük sigara parasından 5TL eksik olarak bunu yapabiliriz. Lütfen bugün dışarıdan yemek sipariş etmeyin, 1 öğün atlayın, bugün sigara almayın, bugün içki içmeyin, bir tişört eksik alın, 10TL daha az yakıt alın, bugün kola içmeyin, kafeye gitmeyin, bugün aracınıza binmeyin otobüse binin, bugün sevgilinize çiçek almayın, bugün hediye alacaksanız bir fidan hediye edin.

Arkanızda kendinizden bir şey bırakamıyorsanız bu sizin için bir fırsat.

Sayenizde bir ağaç yeşerecek; kuşlar dallarına yuva yapacak, gölgesinde çocuklar oynayacak.

Hemen şimdi bağışınızı yapın ve kendinizle gurur duyun!

 

Tema Vakfı'na Bağış Yap

 

Yangında kaybettiğimiz tüm canlar için yas tutuyoruz…

Yazar hakkında

alitag

Bir Yorum Bırak

Hava durumu tahmini Güneş Gazlı içecekler zararlı mı? İçme suyu Instagram hakkında önemli bilgiler