Alternatif Bilgiler

Grafik Tasarım Kursu

grafik tasarım kursu
Yazar alitag

Grafik tasarım kursu dendiğinde akla ilk gelen programlar Adobe’nin Photoshop, Illustrator ve Indesign programlarıdır. Bu programlar uzun yıllardır piyasada ve sürekli olarak geliştirilip güncelleniyor. Adobe piyasanın büyük bir kısmına bu programlarla hükmediyor. Bir iş başvurusu yaptığınızda ilk sorulardan biri kullanabildiğiniz programlar oluyor. Grafik tasarımcı iseniz bu programlara hakim olmanız kazancınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Grafik tasarım kursu veren pek çok kurum var. Bunları seçerken kaç yıldır piyasada olduklarına bakmak, eğitmenlerinin geçmişi ve çalıştıkları sektörleri bilmek seçim için faydalı olacaktır. Ayrıca kursun size sunduğu eğitim günleri ve saatleri de oldukça önemli. Size sadece belirli günleri ve saatleri dayatmaya çalışan kurslardan uzak durmaya çalışın. Şunu da belirtmek gerekir, eğitimi birebir mi alacaksınız yoksa sınıf eğitimine mi katılacaksınız, bunun için size seçenekler sunan kursları tercih edin.

Kursların uzmanlık alanlarına dikkat edin. Dijital işler yani tasarım, yazılım gibi konularda mı eğitim veriyorlar yoksa her konudan biraz biraz eğitim mi veriyorlar? Eğer uzmanı oldukları konuda eğitim veriyorlarsa o kurs daha güvenlidir. Muhtemelen o eğitimden sonra programa hakim olacak ve biraz da tecrübeyle profesyonel olarak programları kullanabileceksiniz.

Grafik Tasarım Kursu

Size tavsiye edebileceğim ve kendim de gittiğim 3D Akademi‘yi önerebilirim. İstanbul’da ulaşımı kolay, merkezi bir yerde bulunuyor. Dersliklerde Mac bilgisayarlar kullanılıyor ve programları lisanslı. Hafta içi ve hafta sonu grafik tasarım kurslarından istediğinizi tercih edebilirsiniz. Saatlerinize göre tercihlerinizi belirtebilirsiniz. Grafik tasarım kursu için grupla veya birebir eğitimi tercih edebilirsiniz. Eğer hiç gitmek istemiyorum derseniz online eğitimi tercih edebilirsiniz. Grafik tasarım kursunu başarıyla tamamladığınızda sertifikanızı da alabiliyorsunuz. Çok gerekli bir şey olarak görmüyorum. Zaten işi öğrendikten sonra bir önemi kalmıyor. Ancak yine de istiyorum diyorsanız sertifikanızı da talep edebilirsiniz.

Eğitmenleri gerçekten konularında uzman. Sorduğunuz sorunun cevabını anında alabiliyorsunuz. Derslerden sonra da sohbet edebileceğiniz bir alanın olması da öğrenme süreci için oldukça faydalı. Eğitmenlerle sohbet edebilirsiniz. Şunu da söylemeden geçmeyeyim, ortak alanda ücretsiz çay, kahve ve bitki çayları gibi içecek seçenekleriniz oluyor. Eğitim kurumu Mecidiyeköy’de bulunuyor. Eğer bir arayış içerisindeyseniz tavsiye ederim.

Şuraya 3D Akademi‘nin bağlantısını bıraktım. Sevgiyle kalın.

Yazar hakkında

alitag

Bir Yorum Bırak

Hava durumu tahmini Güneş Gazlı içecekler zararlı mı? İçme suyu Instagram hakkında önemli bilgiler